Kā veidot satriecošu interjeru ap mākslu

Tāpat kā mēbeles un priekšmeti, arī mākslas darbi var piešķirt mājoklim unikālu raksturu un pastāstīt kaut ko par to īpašnieku dzīvi un kaislībām. Tomēr ne vienmēr ir viegli panākt, lai šie elementi harmoniski saskanētu.

Mēs jautājām četriem atzītiem interjera dizaineriem par to, kā viņi ir padarījuši mākslu par savu telpu dizaina neatņemamu sastāvdaļu…
Reičela Čudlija

Pēc studijām Kurtaolda universitātē un darba kuratora amatā R. Čudlija mākslu izvirza katra sava interjera centrā. Kādā Highgeitas villā viņa bija savu klientu un mākslinieka Džozefa Gudija (Joseph Goody) savedēja kopā ar viņu.
kā veidot interjeru, izmantojot mākslu
Viens pārstāv

Māksla ir viens no neatņemamiem mūsu projektu elementiem. Mūsu studijā ir gan mākslinieki, gan dizaineri, tāpēc tā ir iestrādāta mūsu darba ētikā. [Studijas Kortolda Mākslas institūtā] bija veidojoša pieredze; tas, ka mani mudināja skatīties uz gleznām noteiktā veidā, noteikti noteica to, kā es skatos uz telpām.

Dažkārt klientiem ir savas mākslas kolekcijas, tāpēc mēs strādājam ar to, kas viņiem ir, bet vislabāk tas izdodas, ja mēs iekļaujam Londonas Cob Gallery, kur es pirmo reizi strādāju kā kurators. Highbury Hill projektā mēs aizvedām klientus uz Cob, lai apskatītu Džozefa Gūdija darbus. Mēs izvēlējāmies gleznu – Line, 2015, eļļa uz audekla – un pēc tam ap to iekārtojām visu ēdamistabu.
kā veidot interjeru, izmantojot mākslu
Šons Maierss

Visi telpas elementi, sākot ar antīko īru lauku sētas galdu, pārtītiem Eero Saarinena pusdienu krēsliem un art deco krēslu, beidzot ar vintage 60. gadu gaismas ķermeņiem un pat pēc pasūtījuma veidoto betona grīdas segumu, ir sasaistīti ar šo gleznu.

Patiesi sarežģītākais ir izvēlēties krāsu; jūs nevēlaties atdarināt gleznotāja darbu uz sienām. Es izmantoju pēc pasūtījuma izgatavotas Donalda Kaufmana krāsas nedaudz saldinātos, tonētos gleznas variantos, tāpēc tās necīnās ar gleznu – tās to paceļ un komunicē ar to.

“Pajautājiet sev: kādas ir telpas īpašības, kas jums patīk?

Kad ir jāizstrādā telpa, domājot par to, kā to izmantosiet, padomājiet par krāsu harmoniju, materiālu kontrastu un to, kā tie var darboties kopā. Pajautājiet sev: kādas ir telpas īpašības, kas jums patīk, kādas ir mākslas kvalitātes, kas jums patīk, un kā tās var viena otru papildināt? Izplēsiet no žurnāliem un katalogiem attēlus, kas, jūsuprāt, iederēsies šajā telpā, un izvietojiet tos ap mākslas darbiem, lai jums būtu vizuāls priekšstats par to, kā tie izskatīsies.

Ja jūs domājat, kas jums patīk, un nevēlaties kļūdīties finansiāli, apmeklējiet gada noslēguma izstādes labās mākslas skolās un atbalstiet jaunos māksliniekus. Tas ļauj jums brīvāk uzņemties dažus riskantākus riskus un sekot savai intuīcijai. Ja jums kaut kas patīk un ja jūs pērkat no kāda mākslas skolas audzēkņa, jūs viņam vai viņai piešķirsiet pārliecību, ka viņš vai viņa varēs veidot lielisku karjeru.