Lielākais laimests Latvijas vēsturē – kādam Ziemassvētki atnākuši ātrāk

Share on FacebookShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone
viking_lottoŠodien Latloto paziņoja, ka š.g. 30. novembra izlozē kāds Latvijas iedzīvotājs loterijā Viking Lotto laimējis 815 tūkstošus eiro. Tas ir lielākais laimests, ko Latvijas iedzīvotājs ir ieguvis kādā no izlozēm.

Uzvarētājs bija vienīgais, kam izdevās veiksmīgi atminēt visus 6 skaitļus ne tikai Latvijā, bet arī visās citās valstīs, kas piedalās Viking Lotto izlozē. Gadījumā, ja izlozē tiktu izlozēts arī laimīgais skaitlis, laimesta summa šajā reizē pārsniegtu 5 miljonus eiro.

Laimīgie skaitļi

latloto-rezultati
Saskaņā ar Viking Lotto noteikumiem lielie laimesti:
a) par 6 skaitļiem
b) par 6 skaitļiem (kur viens no skaitļiem ir arī laimīgais skaitlis)
tiek izspēlēti visām dalībvalstīm kopā. Ja spēlētājs būtu uzminējis tikai 5 skaitļus, laimests būtu nesalīdzināmi mazāks, jo visi pārējie laimesti katrai valstij ir atšķirīgi. Praksē tas nozīmē, ka Norvēģijā, Somijā vai Zviedrijā spēlētājs par vienā un tajā pašā izlozē uzminētiem 5 skaitļiem iegūtu, piemēram, 50 tūkstošus eiro, bet Latvijā 2 – 5 tūkstošus eiro.
 Veiksmīgais spēlētājs biļeti nopircis š.g. 20. novembrī internetā, samaksājot par to 1,20 eur.  Vienas biļetes cena ir 0,60 eur, kas nozīmē, ka uzvarētājs pircis divas loterijas biļetes.

Pasaules pieredze un atziņas

Visi Latvijas iedzīvotāji varam tikai apsveikt laimīgo uzvarētāju un novēlēt viņam, lai nauda tiktu izlietota saprātīgi un būtu labs pamats turpmākai dzīvei. Pasaules pieredze liecina, ka daudzi loteriju uzvarētāji, kas iegūst lielos laimestus vairāku miljonu vai pat vairāku simtu miljonu eiro apmērā pēc dažiem gadiem dzīvi beidz trūkumā vai nonāk dažādās nelaimēs. Vācijā ir pat izveidota speciāls Lotto Miljonāru klubs, kurā uzvarētāji sniedz viens  otram atbalstu un dalās pieredzē, padomos, kā labāk rīkoties ar iegūtajiem laimestiem. Ņemot vērā, ka Vācijā spēlētāju un arī uzvarētāju skaits ir krietni lielāks, šādam pasākumam ir jēga, jo katru gadu pie lielajiem laimestiem tiek vismaz 10 cilvēki. Viens ir skaidrs – kādam no spēlmaņiem Ziemassvētku dzejoļi nebūs vienīgā dāvana, ko viņš varēs pasniegt saviem ģimenes locekļiem. Iespējams, viena no labākajām idejām, tomēr būtu saglabāt anonimitāti un nestāstīt citiem par savu laimestu. Dažādi draugi, labdari un lūdzēji bieži vēlas iedzīvoties uz šādu uzvarētāju rēķina. Sevi pasargāt no viņiem var tikai nevienam nestāstot par uzvaru. Latviešu paruna vēsta – ko zina divi, to drīz zina viss ciems.